Inteligo wprowadziło nowe narzędzia autoryzacji. Do karty kodów jednorazowych, popularnie zwanych „zdrapkami”, dołączono hasła sms oraz Token Inteligo w telefonie komórkowym. Specjalna wersja została także wydana dla osób korzystających z iOS. Wszystkie narzędzia są dostępne zarówno dla nowych, jaki i obecnych klientów banku.

Aplikacja umożliwia bezpłatne generowanie kodów potwierdzających transakcje. Dostępna jest nie tylko na urządzeniach z iOS, ale także dla 100 najpopularniejszych telefonów obsługujących JAVA 2.0. W ostatniej fazie testów są już aplikacje dedykowane na systemy Android oraz Black Berry. Równolegle prowadzone są prace nad aplikacją na systemy Windows Mobile oraz Windows Phone 7.

Token pozwala na:
[list]*]generowanie kodów jednorazowych do potwierdzania operacji. We wszystkich telefonach są one prezentowane w formie ciągu cyfr; iPhone pozwala na wykorzystanie alternatywnego sposobu prezentacji kodów: wirtualnej karty-zdrapki. Wówczas odkrycie kodu do autoryzacji transakcji wymaga potarcia ekranu, symulującego zdrapywanie ochronnej warstwy na zwykłej karcie zdrapce. Darmowa aplikacja jest dostępna w App Store.
*]generowanie haseł jednorazowych, wzmacniających hasło logowania. Każdy klient, który uruchomił token loguje się do Inteligo podając najpierw ciąg cyfr wygenerowanych przez token, a następnie, bez przerwy, swoje aktualne, stałe hasło logowania do serwisu transakcyjnego.
[/list]
W ofercie oczywiście pozostaje karta kodów jednorazowych. Metoda autoryzacji jest kwestią wyboru klienta. Bank nie pobiera opłat za zmianę metody autoryzacji.

Link do App Store: http://itunes.apple.com/pl/app/inteligo-mobile/id395515909?mt=8
Aplikacja wymaga systemu iOS 3.0 lub jego późniejszej wersji.