Ku zdziwieniu użytkowników, którzy wciąż niecierpliwie oczekują premiery iOS 4.2, Apple dziś rozesłało do deweloperów kolejną wersję swojego przenośnego systemu operacyjnego - iOS 4.2.1 GM (build 8C148).

Nowa odsłona oprogramowania zawiera przede wszystkim poprawki do wcześniejszej wersji. Wśród usuniętych problemów znalazły się m.in. błąd podczas korzystania z usługi Exchange oraz sporadyczne kłopoty z dźwiękiem.

iOS 4.2 w dalszym ciągu nie dorobił się dokładnej daty wydania. Plotki mówiły między innymi o minionym wtorku ( https://myapple.pl/content/736-premiera-ios-4_2-przesunieta-na-16-listopada.html), następnie pojawiły się pogłoski o premierze w dniu 24. listopada. Dzisiejsze rozesłanie nowego builda pozwala niektórym przypuszczać, że firma z Cupertino zrezygnuje z wypuszczenia swojego przenośnego systemu operacyjnego w wersji 4.2, a w najbliższym czasie premierę będzie miała już jego nowsza odsłona - iOS 4.2.1.

Jak w rzeczywistości rozwinie się sytuacja dowiemy się najprawdopodbniej do końca listopada, gdyż to właśnie ten miesiąc Apple wyznaczyło na debiut iOS 4 na iPadzie.

Źródło: MacStories, TUAW, Apple