Ładowanie baterii w iPhone, iPadzie i innych mobilnych urządzeniach trwa zwykle kilka godzin. Dzięki odkryciu Eeshy Khare, 18-letniej studentki z USA, czas ten może zmniejszyć się do kilku sekund.

Stworzyła ona mały super kondensator, który może zmieścić się w obudowie baterii, umożliwiając bardzo szybki przesył energii elektrycznej i jej składowanie, a co za tym idzie pełne naładowanie baterii w 20 - 30 sekund. Kondensator ma wystarczyć na 100 tysięcy ładowań.

Jeśli urządzenie faktycznie sprawdzi się w praktycznym użytkowaniu, to dla wielu użytkowników problem z ładowaniem iPhone'ów, iPadów i innych urządzeń elektronicznych przestanie praktycznie istnieć. Wystarczy dostęp do gniazdka elektrycznego na mniej niż minutę.

Eesha Khare zaprezentowała swój super kondensator podczas imprezy organizowanej przez firmę Intel - International Science and Engineering Fair, skierowanej do studentów. Znalazła się wśród zwycięzców, zdobywając nagrodę 50 tysięcy dolarów.

Źródło: _ RawStory_


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na produkty marek: SPIGEN,  ZENS,  UAG,  RINGKE oraz KANEX.

Klikająć na w/w marki przeniesiesz się do promocyjnych produktów poszczególnych producentów.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: ma919 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 10% kupon ważny jest do 30 września 2019