Steve Jobs przedstawił na dzisiejszej konferencji funkcjonalność FaceTime dla Mac OS X. Pozwoli ona na nawiązanie wideorozmowy ze wszystkimi użytkownikami najnowszych modeli iPhone’a i iPoda Touch (dotąd sprzedano ponad 14 milionów takich urządzeń) oraz komputerów Mac z zainstalowaną aplikacją FaceTime.

FaceTime to osobna aplikacja o bardzo schludnym interfejsie użytkownika. Ustawienie tej aplikacji to bardzo szybki i prosty proces - wystarczy wpisać swój Apple ID oraz adres e-mail. Aby nawiązać połączenie, wystarczy kliknąć kontakt z Książki Adresowej, która została sprawnie zaimplementowana w FaceTime. Natomiast gdy ktoś próbuję dodzwonić się do użytkownika FaceTime na Mac OS X, zostanie on o tym poinformowany niezależnie od tego czy aplikacja jest w danej chwili uruchomiona, czy też nie (zachowanie aplikacji będzie można ewentualnie ustawić wedle własnych upodobań). Ciekawym rozwiązaniem jest także automatyczna rotacja okna wideorozmowy gdy użytkownik z którym jest się połączonym, obróci swoje przenośne urządzenie firmy Apple.

FaceTime dla komputerów Mac jest dostępny w wersji Beta jedynie dla użytkowników systemu operacyjnego Snow Leopard 10.6.4 bądź nowszego.

Aplikację FaceTime można pobrać z oficjalnej strony internetowej Apple:
http://www.apple.com/mac/facetime/

Źródło: Apple