Na wczorajszej konferencji Steve Jobs przedstawił nowy internetowy sklep - Apple Mac Store, który ma być częścią nadchodzącego latem 2011 roku systemu Mac OS X 10.7. Szybko jednak okazało się, że Apple ma jeszcze jedną niespodziankę: Mac App Store będzie dostępny również na system OS X Snow Leopard. Premiera: 18 stycznia 2011 roku.

Mac App Store to sklep, w którym pierwsze aplikacje pojawią się już ze 89 dni. Część z nich będzie znana już wcześniej użytkownikom OS X, np. pakiet iWork. Ale znajdą się w nim również programy tworzone wcześniej wyłącznie na iOS. Pierwszy z nich to gra Flight Control (zdjęcie poniżej) - bardzo popularna pozycja znana z iPhone'a, iPoda czy iPada.

Zasady programu deweloperskiego dla Mac App Store są takie same, jak znane już wcześniej z App Store. Roczny udział w programie kosztuje 99 dolarów, deweloper sam wybiera cenę, za jaką chce sprzedawać produkt. 70% ze sprzedaży zatrzymuje twórca, 30% - Apple.

Deweloperzy pierwsze aplikacje do nowego sklepu będą mogli wysyłać już od listopada. Premiera Mac App Store dla użytkowników OS X Snow Leopard odbędzie się 18 stycznia 2011 roku.

Więcej na stronach dla deweloperów