Najważniejszą informacją ostatniego tygodnia było zapowiedzenie przez Apple konferencji "Back to the Mac", która odbędzie się w Cupertino 20 października o godz. 19 naszego czasu.

Konferecja najprawdopodobniej będzie dotyczyć nowego sprzętu, lecz pojawiły się także spekulacje mówiące o nowej wersji systemu Mac OS X - 10.7 Lion. Wskazywać na to może lew wystający zza przesuniętego logo Apple. Oczywiście nie musi to oznaczać udostępnienia go użytkownikom, tylko przygotowania i oficjalną zapowiedź.

Więcej o nadchodzącym nowym Mac OS X możecie przeczytać w artykule Rafała Pawłowskiego ( MyApple.pl - 20 października zobaczymy nowy system operacyjny Apple).

Portale informacyjne aż huczą od plotek związanych z nowymi produktami, które rzekomo ma zaprezentować na konferencji Steve Jobs. Najwięcej mówi się o nowym MacBooku Air - zdjęcia jego prawdopodobnego prototypu możecie znaleźć tutaj: MyApple.pl - Pierwsze zdjęcia wnętrza nowego MacBooka Air. Jak będzie naprawdę, przekonamy się już niedługo. Już teraz zapraszamy Was na naszą relację z konferencji w Cupertino 20 października. Startujemy na żywo od godz. 18.30 na stronie live.myapple.pl.

Wygląda więc na to, że Apple szykuje kolejną ofensywę swojego sprzętu i oprogramowania jeszcze przed świętami. Już teraz jednak firma może pochwalić się jednak rekordowymi wynikami ( MyApple.pl - Cena pojedynczej akcji Apple osiągnęła wartość 300$).

Konkurencja oczywiście również nie zamierza odpuszczać. W tym tygodniu Microsoft zaprezentował pierwsze reklamy swojego nowego systemu dla smartfonów - Windows Phone 7. Zdaniem wielu WP7 zaraz po premierze może stać się groźnym konkurentem dla iOS i Androida.

Przy okazji przypominamy o naszym konkursie Sympatia.pl - bądź najszybszy i wygraj iPhone 4 ( MyApple.pl - Sympatia.pl już w App Store - konkurs: wygraj iPhone 4!). Dzisiaj po godz. 17 opublikujemy drugie z trzech pytań konkursowych, zapraszamy więc wszystkich do udziału i walki o najnowszy telefon Apple.

Od teraz przegląd najważniejszych wiadomości ze świata Apple znowu będzie ukazywał się na MyApple.pl w każdą niedzielę.