Spiderweb Software to małe niezależne studio założone w 1994 roku, specjalizujące się w tworzeniu „staroszkolnych" gier RPG, znane m.in. za sprawą takich produkcji jak Exile, Avadon, Avernum i Queen's Wish. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do sprzedaży trafiła właśnie odświeżona wersja jednej z ich klasycznych produkcji - Geneforge 2.

Oryginalna wersja Geneforge 2 miała swoją premierę w 2003 roku i przez pewien czas była dostępna wyłącznie na komputerach z systemem Mac OS X. Była to gra RPG rozgrywająca się w dość nietypowym świecie mieszającym elementy fantasy i science-fiction, w której wcielaliśmy się w maga specjalizującego się w powoływaniu do życia różnego rodzaju potworów. Geneforge 2 oferowało graczom dużo swobody działania, pozwalając pokierować fabułą na różne sposoby. Nowa wersja, nosząca podtytuł Infestation, oprócz odświeżonej oprawy graficznej i przystosowania gry do współczesnych platform oferuje też nowe lokacje, misje i postacie niezależne oraz szereg pomniejszych usprawnień.

Geneforge 2 – Infestation w wersji na macOS dostępne jest do nabycia w sklepach Steam (obecnie 78,19 zł) i GOG (obecnie 82,79 zł). Studio Spiderweb Software pracuje też aktualnie nad wersją dla systemu iPadOS. Jej premiera ma odbyć się jeszcze przed końcem wiosny.