Apple Studio to założona przez Apple wytwórnia zajmująca się tworzeniem treści na potrzeby usługi Apple TV+. Jedną z jej najnowszych produkcji jest serial „Nowy styl". Apple opublikowało niedawno nowe promujące go nagranie.

Nowy styl" to oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat historyczny rozgrywający się w czasach II wojny światowej w okupowanym przez nazistów Paryżu, opowiadający historię Christiana Diora - jednego z najsłynniejszych francuskich projektantów mody. Główną rolę gra w nim Ben Mendelsohn (m.in. „Łotr 1", „Królestwo zwierząt" i „Mroczny Rycerz powstaje"). W serialu występują też m.in. Juliette Binoche, John Malkovich, Glenn Close i Maisie Williams. Ta ostatnia, znana wcześniej przede wszystkim z roli w „Grze o tron", jest bohaterką nowego nagrania promocyjnego opublikowanego przez Apple. Opowiada w nim o granej przez siebie postaci Catherine Dior - młodszej siostrze Christiana Diora, która podczas drugiej wojny światowej walczyła we francuskim ruchu oporu.

Pierwszy sezon serialu „Nowy styl" ma składać się z dziesięciu odcinków, jednak Apple udostępniło jak dotąd dziewięć z nich. Finałowy odcinek zadebiutuje tam w środę 3 kwietnia.