Gra Howl w wersji na PC i Nintendo Switch miała swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku, zaś w styczniu trafiła również na Xbox Series X/S i PlayStation 5. Została ona całkiem dobrze przyjęta przez graczy i recenzentów. Od niedawna można zagrać w nią również na urządzeniach z iOS.

Akcja Howl rozgrywa się w świecie fantasy opanowanym przez tajemniczą plagę zmieniającą w wilkołaka każdego, kto usłyszy wilcze wycie. Gracz wciela się w głuchą bohaterkę odporną na działanie klątwy, która wyrusza na poszukiwanie zaginionego brata. Gra na pierwszy rzut oka przypomina taktyczne, turowe RPG, w którym nasza postać musi przedzierać się przez kolejne lokacje wypełnione przeciwnikami. W rzeczywistości jednak bliżej jej do gry logicznej - ograniczenie elementów losowych i przewidywalność ruchów przeciwników sprawiają, że każde starcie działa jak łamigłówka, którą często można rozwiązać na kilka różnych sposobów. Na uwagę zasługuje tu też całkiem ciekawa stylistyka oprawy graficznej, inspirowana ilustracjami ze średniowiecznych manuskryptów.

Gra Howl w wersji dla iOS jest dostępna do pobrania z App Store za darmo, jednak bez wydawania pieniędzy możemy przetestować tylko jej fragment. Odblokowanie całej dostępnej zawartości wymaga jednorazowej opłaty w wysokości 19,99 zł.

Pobierz z App Store