Acram Digital to studio specjalizujące się w tworzeniu cyfrowych wersji gier planszowych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w App Store zadebiutowała dziś ich kolejna produkcja tego typu - Stone Age: Digital Edition.

Oryginalne Stone Age, w Polsce znane pod nazwą Epoka Kamienia, to wydana w 2008 roku strategiczna gra planszowa, w której gracze wcielają się w osadników tworzących podwaliny pod ludzką cywilizację. Pod względem mechaniki rozgrywki jest to tzw. worker placement, czyli gra, w której każdy z uczestników (od 2 do 4) dysponuje na starcie pewną grupą pracowników (w tym przypadku są to członkowie naszego plemienia) i musi rozdzielać im zadania w taki sposób, by zdobyć jak najwięcej surowców i prześcignąć rywali. Stone Age posiada stosunkowo proste zasady, ale rozgrywka nie jest tu pozbawiona strategicznej głębi. Cyfrowa wersja gry oferuje zarówno możliwość zmierzenia się z innymi graczami (w tym rankingowy tryb online) jak i wariant solo z kilkoma różnymi stopniami trudności.

Stone Age: Digital Edition w wersji dla iOS dostępne jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 39,99 zł. Jest to produkcja typu premium, w której nie znajdziemy dodatkowych mikropłatności. Gra jest dostępna również na macOS. Do 1 kwietnia w sklepie Steam można nabyć ją w promocyjnej cenie 46,19 zł (cena standardowa to 69,99 zł).

Pobierz z App Store