W ubiegłym miesiącu, w magazynie MyApple, pisałem o nowej wersji 2.0 stworzonej przeze mnie aplikacji radiowej Eter, dostępnej na niemal wszystkie platformy Apple, a więc macOS, iOS, iPadOS, tvOS i watchOS (program działa też na goglach Vision Pro). Od dzisiaj Eter jest także dostępny w dobrze znanej czytelnikom MyApple usłudze Setapp.

Przypomnę, że Setapp to usługa oferująca kilkaset aplikacji dla macOS oraz pewną liczbę aplikacji dla iOS czy szerszych usług online, które wszystkie dostępne są w ramach jednej subskrypcji. to dlatego Ppoczątkowo Setapp zwany był „Netfliksem z aplikacjami”.

Najnowsza wersja Eter (2.0) dla macOS i iOS dostępna jest teraz właśnie w tej usłudze w ramach wspomnianej subskrypcji. Przypomnę, że Eter dla macOS i iOS w wersji 2.0 oferuje m.in. historię utworów, które odegrały słuchane przez użytkownika stacje, a także ulepszone wyszukiwanie (po nazwie, gatunku muzycznym oraz mieście, stanie czy kraju). Dodatkowo Eter dla macOS oferuje mini odtwarzacz zagnieżdżony w górnym pasku systemu. Wśród innych nowości wspomnieć wypada o przeprojektowanych elementach UI i nowej ikonie.

Kolejne nowe funkcje będą dodawane do Eter systematycznie.