Pod koniec ubiegłego miesiąca w katalogu Apple TV+ zadebiutował serial „Władcy przestworzy", reklamowany jako duchowy spadkobierca popularnych swego czasu serii „Kompania braci" i „Pacyfik". Apple ujawniło niedawno, iż ustanowił on nowy rekord oglądalności w tym serwisie.

Jak donosi serwis The Variety, powołując się na informacje przekazane przez przedstawicieli Apple, serial „Władcy przestworzy" w trakcie trzech dni od premiery przyciągnął przed ekrany więcej widzów, niż którykolwiek wcześniejszy serial w tym samym okresie. Przedstawiciele firmy twierdzą też, że po premierze „Władców przestworzy" oglądalność Apple TV+ wzrosła o 65% w stosunku do poprzedniego tygodnia. Niestety, Apple nie ujawnia nigdy dokładnych danych na temat Apple TV+ (nie mają do nich dostępu nawet producenci seriali), więc nie wiadomo jak przedstawiane przez nich sukcesy przekładają się na konkretne liczby.

Serial „Władcy przestworzy" opowiada o załogach amerykańskich bombowców walczących podczas drugiej wojny światowej, a jego fabuła bazuje na książce Donalda L. Millera „Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami". W projekt zaangażowani byli producenci „Kompanii Braci" i „Pacyfiku" - Steven Spielberg, Tom Hanks i Gary Goetzman - oraz jeden ze scenarzystów „Kompanii braci" - John Orloff. W serialu występują m.in. Austin Butler, Callum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann i Barry Keoghan.

Serial „Władcy przestworzy" będzie składał się z dziewięciu odcinków, jednak Apple opublikowało jak dotąd tylko sześć z nich. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi Apple TV+ co tydzień w piątek.