BROK the InvestiGator to gra stworzona przez małe niezależne francuskie studio COWCAT Games, której produkcja została sfinansowana za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Wersja na macOS, Windows i Linux miała premierę w 2022 roku, zaś rok później trafiła ona również na konsole. Teraz zadebiutowała także na urządzeniach z iOS.

BROK the InvestiGator to dość nietypowa mieszanka gatunków, łącząca w sobie elementy klasycznej przygodówki typu point & click, zręcznościowej bijatyki w stylu beat'em up i RPG. Akcja gry dzieje się w futurystycznym świecie rządzonym przez antropomorficzne zwierzęta. Wcielamy się w niej w aligatora o imieniu BROK - byłego boksera pracującego jako prywatny detektyw. W grze przyjdzie nam zarówno wykonywać typowo detektywistyczną pracę, taką jak zbieranie poszlak, przesłuchiwanie świadków i rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek, jak i wziąć udział w wielu starciach, w trakcie których nasz bohater może popisać się umiejętnością walki wręcz. Całość została okraszona grafiką stylizowaną na klasyczne kreskówki z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Gra BROK the InvestiGator w wersji dla iOS dostępna jest do pobrania z App Store za darmo, jednak bez wydawania pieniędzy możemy przetestować tylko pierwszy rozdział. Odblokowanie kolejnych wymaga skorzystania z mikropłatności. Wersja na macOS dostępna jest do nabycia w sklepie Steam, gdzie kosztuje obecnie 89,99 zł.