Apple Studios to założona przez Apple wytwórnia zajmująca się produkcją filmów i seriali na potrzeby Apple TV+. Niedawno zapowiedziano premierę jej kolejnego serialu, zatytułowanego „Franklin", opowiadającego o Benjaminie Franklinie.

„Franklin" będzie dramatem historycznym bazującym na książce „A Great Improvisation: Franklin, France, and the Birth of America" autorstwa nagrodzonej Pulitzerem pisarki Stacy Schiff. Jego tematem przewodnim ma być podróż Benjamina Franklina do Francji w 1776 roku, która przyczyniła się do zakończenia wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. W rolę główną wcieli się Michael Douglas, zdobywca Oscara za rolę w filmie „Wall Street". Autorami scenariusza są Kirk Ellis (m.in. „John Adams" i „Na zachód") i Howard Korder (m.in. „Zakazane imperium" i „Perry Mason") zaś reżyserią zajął się Tim Van Patten (m.in. „Rodzina Soprano", „Zakazane imperium" i „Pacyfik"). W produkcję oprócz Apple Studios zaangażowana była także wytwórnia ITV Studios America.

Pierwszy sezon serialu „Franklin" będzie składał się z ośmiu odcinków. Pierwsze trzy z nich zostaną opublikowane 12 kwietnia, zaś kolejne będą dodawane do katalogu Apple TV+ co tydzień w piątek.

Źródło: Apple