Od dawna w sieci pojawiają się doniesienia sugerujące ogromny wysiłek Apple w pracach nad rozwojem własnej sztucznej inteligencji. Tymczasem ciekawe informacje pojawiły się na łamach serwisu Statista.

Z raportu wynika, że w 2023 roku Apple przejęło 32 startupy zajmujące się sztuczną inteligencją. Firma wyróżnia się na tym polu na tle konkurencji. Dla porównania Google kupiło 21 firm, natomiast w przypadku Meta oraz Microsoft jest to odpowiednio 18 oraz 17 startupów.

Zdaniem analityków w porównaniu z innymi firmami technologicznymi Apple ma tendencję do rozpoznawania wartości startupów wcześniej niż konkurenci.

Amerykański gigant kładzie ogromny nacisk na przejmowanie startupów na wczesnym etapie rozwoju, co wskazuje na proaktywną strategię mającą na celu identyfikowanie pojawiających się trendów i technologii w zakresie sztucznej inteligencji oraz inwestowanie w nie, zanim osiągną one powszechne przyjęcie.

Warto przypomnieć słowa Tima Cooka z 2021 roku o tym, że firma Tim Cook mówił w 2021 roku, że firma kupuje startup średnio co 3-4 tygodnie a plany na 2022 rok zakładały zakupy co 2-3 tygodnie.

Źródło: 9To5Mac