Elden Ring było jedną z najgłośniejszych i najlepiej ocenianych gier 2022 roku. Najnowsze doniesienia wskazują na to, iż odpowiedzialne za nią studio FromSoftware pracuje z firmą Tencent nad przeniesieniem jej na urządzenia mobilne.

Oryginalne Elden Ring było grą action-RPG osadzoną w mrocznym świecie fantasy, który zaprojektowali wspólnie Hidetaka Miyazaki (znany z pracy przy takich grach jak Dark Souls i Bloodborne) i pisarz George R. R. Martin (autor serii „Pieśń lodu i ognia" na podstawie której nakręcono „Grę o tron"). Gra spotkała się ze świetnym przyjęciem graczy i krytyków, zdobywając wysokie oceny i wiele nagród, w tym m.in. tytuł gry roku na The Game Awards 2022.

Według ustaleń agencji prasowej Reuters prace nad mobilną wersją Elden Ring rozpoczęły się już w 2022 roku, gdy chiński gigant Tencent kupił 16% udziałów w FromSoftware. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie będzie to bezpośredni port gry znanej z konsol i PC (co byłoby możliwe, biorąc pod uwagę możliwości najnowszych iPhone'ów) lecz nowa produkcja tworzona od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych, inspirowana popularną swego czasu wśród użytkowników iOS grą Genshin Impact. Będzie to więc gra typu freemium, dostępna do pobrania za darmo, jednak oferująca opcjonalne mikropłatności.

Firmy Tencent i FromSoftware jak na razie nie potwierdziły oficjalnie tych doniesień. Nie wiadomo więc kiedy, jeśli w ogóle, mobilna wersja Elden Ring mogłaby trafić do App Store.

Źródło: Reuters