Niantic to studio znane przede wszystkim za sprawą terenowych gier AR, takich jak Pokémon GO, Ingress czy Monster Hunter: World. Niedawno zapowiedziało ono nawiązanie współpracy ze studiem Reality Crisis, autorami gry Rodney Mullen’s SKATRIX.

Rodney Mullen’s SKATRIX to deskorolkowa gra AR inspirowana postacią żywej legendy skateboardingu, Rodneya Mullena. Gracze mogą pokierować w niej wirtualnym deskorolkarzem poruszającym się po otaczającym ich rzeczywistym świecie i wykonującym tricki z wykorzystaniem zarówno realnych jak i wirtualnych przeszkód. Jej aktualna wersja jest dostępna do pobrania z App Store za darmo, jednak oferuje też opcjonalne mikropłatności.

W ramach nowej współpracy Reality Crisis i Niantic mają wspólnie stworzyć kolejne wersje SKATRIX, wykorzystujące technologie opracowane przez Niantic. Jedną z nich ma być edycja tworzona specjalnie z myślą o Apple Vision Pro. Jak na razie nie ujawniono jednak zbyt wielu szczegółów na jej temat. Nie wiadomo więc, jak dokładnie będzie wyglądało w niej sterowanie oraz czy znajdziemy w niej także znane z innych produkcji studia Niantic elementy gier terenowych, które wymagałyby poruszania się po okolicy z Apple Vision Pro na oczach.

Pierwsze efekty współpracy Reality Crisis i Niantic mają zostać opublikowane w App Store jeszcze przed końcem 2024 roku.

Źródło: Niantic