Apple Studio to założona przez Apple wytwórnia zajmująca się produkcją treści na potrzeby usługi Apple TV+. Już w przyszłym tygodniu ma odbyć się premiera jej nowego serialu, zatytułowanego „Nowy styl". Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube opublikowano nowe nagranie promujące tę produkcję.

„Nowy styl" będzie opartym na prawdziwych wydarzeniach dramatem historycznym rozgrywającym się w czasach II wojny światowej w okupowanym przez nazistów Paryżu, opowiadającym historię Christiana Diora - jednego z najsłynniejszych francuskich projektantów mody. Główną rolę zagra w nim Ben Mendelsohn (m.in. „Łotr 1", „Królestwo zwierząt" i „Mroczny Rycerz powstaje"). W serialu wystąpią też m.in. Juliette Binoche (zdobywczyni Oscara za film „Angielski pacjent"), która wcieli się w największą rywalkę Diora - Coco Chanel, John Malkovich (m.in. „Na linii ognia" i „Być jak John Malkovich"), który zagra projektanta Luciena Lelonga, oraz Glenn Close (m.in. „Fatalne zauroczenie", „Hook" i „101 dalmatyńczyków"), której przypadła rola Carmel Snow - redaktorki naczelnej magazynu modowego Harper’s Bazaar. Scenarzystą, producentem i reżyserem serialu jest zaś Todd A. Kessler (m.in. „Rodzina Soprano", „Układy" i „Bloodline"). W nowym nagraniu promocyjnym udostępnionym przez Apple Kessler, Mendelsohn, Binoche i inne osoby zaangażowane w powstanie serialu opowiadają o jego fabule, bohaterach i motywach przewodnich.

Premierę serialu „Nowy styl" zapowiedziano na 14 lutego 2024 roku. Tego dnia w Apple TV+ zadebiutują pierwsze trzy z dziesięciu odcinków. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w środę.