MonsterVerse to filmowe uniwersum tworzone wspólnie przez wytwórnie Legendary i Toho, koncentrujące się na gigantycznych potworach, takich jak Godzilla i King Kong. Dziś w Apple TV+ odbyła się premiera nowego serialu będącego jego częścią, zatytułowanego „Monarch: dziedzictwo potworów".

Serial „Monarch: dziedzictwo potworów", którego akcja rozgrywa się niedługo po wydarzeniach przedstawionych w filmie „Godzilla" z 2014 roku, opowiada o rodzeństwie próbującym odkryć, co wiąże ich rodzinę z tajemniczą organizacją Monarch, zajmującą się badaniami nad Godzillą i innymi potworami. W jedną z głównych ról wciela się tu Kurt Russell, aktor znany z takich filmów jak „Ucieczka z Nowego Jorku" czy „Coś". Gra on byłego wojskowego, znającego najściślej strzeżone sekrety wspomnianej organizacji. W serialu wystąpił też jego syn - Wyatt Russell - który gra tą samą postać w scenach rozgrywających się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wśród pozostałych członków obsady znaleźli się też m.in. Anna Sawai, Kiersey Clemons, Ren Watabe, Mari Yamamoto, Anders Holm, Joe Tippett i Elisa Lasowski.

Pierwszy sezon serialu „Monarch: dziedzictwo potworów" ma składać się z dziesięciu odcinków, jednak Apple opublikowało dziś tylko pierwsze dwa z nich. Kolejne będą dodawane do katalogu Apple TV+ co tydzień w piątek.