Apple Arcade według pierwotnych założeń miało oferować wyłącznie nowe gry, często tworzone specjalnie z myślą o tej usłudze, jednak od jakiegoś czasu pojawia się tam także coraz więcej starszych produkcji, znanych już wcześniej z App Store. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś trafił tam kolejny taki tytuł - Downwell+.

Downwell+ to gra zręcznościowa utrzymana w stylu retro, w której wcielamy się w poszukiwacza skarbów eksplorującego ogromną studnię. Jej cechą charakterystyczną jest to, iż w odróżnieniu od większości platformówek nasza postać porusza się tu cały czas w dół. Na uwagę zasługuje też nietypowe uzbrojenie głównego bohatera - buty potrafiące strzelać różnego rodzaju pociskami, dzięki którym jesteśmy w stanie atakować przeciwników znajdujących się pod nami. Poziomy w Downwell+ generowane są proceduralnie, dzięki czemu każde kolejne podejście do gry oferuje nieco inne wyzwania.

Downwell+ jest dostępne w Apple Arcade na platformach iOS i iPadOS. Starsza wersja gry jest też nadal dostępna do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 14,99 zł.