Od końca marca z aplikacji Apple Music Classical mogą korzystać subskrybenci Apple Music oraz iPhone'ów, a od połowy roku również użytkownicy smartfonów z Androidem.

Natomiast od teraz mogą z niej korzystać również posiadacze iPadów (wymaga systemu iPadOS w wersji 15.4 lub nowszej.), dzięku aktualizacji do wersji 1.1.

Pobierz aplikację stworzoną z myślą o muzyce klasycznej. Dostępna dla subskrybentów Apple Music bez dodatkowych opłat. Znajdź dowolne nagranie w największym katalogu muzyki klasycznej, korzystając z wyszukiwarki dostosowanej do tego gatunku. Ciesz się najwyższą dostępną jakością dźwięku (do 192 kHz/24 bitów w formacie Hi‑Res Lossless) i słuchaj ulubionych utworów klasycznych z przestrzennym dźwiękiem, a wszystko to bez żadnych reklam.

Dzięki Apple Music Classical początkujący mogą w łatwy sposób zapoznać się z gatunkiem korzystając z setek playlist zawierających najpiękniejsze utwory, wnikliwych biografii kompozytorów, przewodników po najważniejszych dziełach oraz intuicyjnych funkcji przeglądania.

Doświadczanie muzyki klasycznej na najwyższym poziomie:

  • Uzyskaj nieograniczony dostęp do największego katalogu muzyki klasycznej (ponad 5 mln utworów), w którym znajdziesz wszystko — od najnowszych utworów, przez słynne arcydzieła, po materiały dostępne wyłącznie w Apple.
  • Szukaj według kompozytora, utworu, dyrygenta, a nawet numeru katalogowego, aby natychmiast znaleźć konkretne nagrania.
  • Słuchaj w najwyższej jakości dźwięku (nawet 192 kHz/24 bity w formacie Hi-Res Lossless) — tysiące nagrań dostępne są w wersji z dźwiękiem przestrzennym w technologii Dolby Atmos.
  • Korzystaj z kompletnych metadanych, aby dokładnie wiedzieć, czego i kogo słuchasz.
  • Ucz się podczas słuchania, korzystając z tysięcy biografii kompozytorów, opisów utworów i innych informacji.
  • Słuchaj za pomocą AirPlay na kompatybilnych urządzeniach bezprzewodowych.

Warto zauważyć, że Apple wciąż nie przygotowało aplikacji przeznaczonej dla komputerów Mac oraz Apple TV.

Apple Musić Classical można pobrać za darmo z App Storę