Apple Studio to założona przez Apple wytwórnia zajmująca się produkcją treści na potrzeby usługi Apple TV+. Wczoraj zapowiedziano premierę jej kolejnego serialu, zatytułowanego „Nowy styl".

„Nowy styl" będzie opartym na prawdziwych wydarzeniach dramatem historycznym rozgrywającym się w czasach II wojny światowej w okupowanym przez nazistów Paryżu, opowiadającym historię Christiana Diora - jednego z najsłynniejszych francuskich projektantów mody. Główną rolę zagra w nim Ben Mendelsohn (m.in. „Łotr 1", „Królestwo zwierząt" i „Mroczny Rycerz powstaje"). W serialu wystąpią też m.in. Juliette Binoche (zdobywczyni Oscara za film „Angielski pacjent"), która wcieli się w największą rywalkę Diora - Coco Chanel, oraz John Malkovich (m.in. „Na linii ognia" i „Być jak John Malkovich"), który zagra projektanta Luciena Lelonga. Scenarzystą, producentem i reżyserem serialu będzie Todd A. Kessler (m.in. „Rodzina Soprano", „Układy" i „Bloodline").

Według zapowiedzi Apple „Nowy styl" będzie mógł też pochwalić się całkiem interesującą oprawą muzyczną. W serialu usłyszymy covery popularnych piosenek z pierwszej połowy dwudziestego wieku wykonywane przez takich artystów jak Nick Cave, Florence Welch, Lana Del Rey, Matty Healy czy Beabadoobee.

Premierę serialu „Nowy styl" zapowiedziano na 14 lutego 2024 roku. Tego dnia w Apple TV+ zadebiutują pierwsze trzy z dziesięciu odcinków. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w środę.