PDF to jeden z podstawowych formatów cyfrowych dokumentów z jakim pracuje cały świat. Codziennie miliony ludzi korzystają z PDF-ów, czytając je, dodając na nich swoje adnotacje, podpisując cyfrowe dokumenty zarówno te otwarte, jak i te zaszyfrowane i zabezpieczone hasłem, konwertując inne czy zmieniając ich elementy. Nie mniej istotnym elementem jest odpowiednia organizacja zbiorów PDF-ów. Do pracy z PDF-ami nie wystarczy po prostu podgląd pliku. Aby w pełni móc korzystać z dobrodziejstw cyfrowych dokumentów i publikacji w formacie PDF warto wybrać najbardziej uniwersalne rozwiązanie, jakim jest UPDF.

Edytor UPDF to wszechstronny i wydajny, oparty o sztuczną inteligencję edytor plików PDF dla użytkowników systemów macOS, iOS, iPadOS, Windows oraz Androida. Oferuje on nie tylko możliwość czytania i adnotacji, ale także edycję, synchronizację, konwertowanie, szyfrowanie, podpisywanie i – co nie mniej ważne – trzymanie wszystkich plików PDF w zorganizowany sposób. Wszystko to dzięki pojedynczej licencji na UPDF PRO działającej na wszystkich urządzeniach.

Bez wątpienia to, co wyróżnia UPDF, jest bezproblemowa integracja funkcji opartych na sztucznej inteligencji UPDF AI, które pozwalają na bezproblemowe tłumaczenie, podsumowanie treści danego dokumentu PDF, a także jej wyjaśnienie. Dzięki nim można nie tylko mieć dostęp do treści publikowanych w różnych językach - nawet tych, którymi się nie posługujemy, ale także, gdy nie mamy czasu na samodzielne zapoznanie się np. z jakąś dłuższą publikacją, jej podsumowanie, a nawet wyjaśnienie poruszanych w niej tematów.

Wśród funkcji, z których korzystam najczęściej, jest także OCR, czyli rozpoznawanie tekstu w PDF-ach. Dzięki niej mogę łatwo kopiować tekst ze zdjęć w dokumencie, czy nawet z całych dokumentów PDF, będących zeskanowanymi publikacjami drukowanymi. UPDF wspiera język polski i bez problemu rozpoznaje polskie znaki diakrytyczne. W ten sposób zdigitalizowałem już szybko, na moje własne potrzeby, różne stare publikacje, często jeszcze wydane przed upowszechnieniem się w Polsce komputerów i publikacji cyfrowych. Coś, co w przeszłości było żmudną i niewdzięczną pracą, dzięki UPDF proces ten jest zdecydowanie szybszy i przyjemniejszy: stworzony ze skanów dokument PDF poddaję w UPDF procesowi rozpoznawania tekstu (OCR), ten ostatni mogę następnie zaznaczyć i wkleić do edytora tekstu czy innego programu.

UPDF

UPDF oferuje użytkownikom szerokie możliwości konwersji dokumentu PDF do innych formatów, m.in.: Word, Excel, CSV, PowerPoint, Text, RTF, HTML, XML, PDF/A, GIF, PNG, JPEG BMP. Aplikacja pozwala także na tworzenie dokumentów PDF z plików Worda, Excela, PowerPointa, Visio oraz obrazków. Szerokie możliwości konwersji także wpływają na wydajności i tempo pracy ze źródłowym PDF-em. Jego szybka konwersja w uPDF np. do dokumentu Word pozwala na znacznie uproszczenie i zredukowanie potrzebnych kroków do stworzenia nowego dokumentu.

UPDF

Jak już wspomniano wyżej kolejną z kluczowych funkcji UPDF jest możliwość zabezpieczenia pewnych działań na dokumentach PDF za pomocą haseł. Mowa tutaj m.in. o drukowaniu, kopiowaniu czy edytowaniu dokumentów PDF. Dzięki nim mamy pewność, że dany dokument nie trafi w niepowołane ręce, nie zostanie skopiowany, zmieniony albo – by obejść te cyfrowe zabezpieczenia – wydrukowany.

UPDF świetnie nadaje się też do szybkiego tworzenia formularzy na bazie PDF, które następnie można wypełnić. Wystarczy otworzyć w plik z nieinteraktywnym formularzem, a UPDF rozpozna, które pola należy w nim wypełnić. Następnie UPDF utworzy właściwe pola tekstowe, w których można będzie wpisać wskazane informacje. Muszę przyznać, że funkcja ta pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Nie trzeba bowiem ręcznie tworzyć pól tekstowych osobno dla każdej pozycji w tabeli formularza, wszystko to robi za użytkownika UPDF. Funkcja ta pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu. To, co wcześniej potrafiło mi zająć od 5 do nawet 20 minut, teraz zwykle zajmuje od jednej do trzech – w zależności od wielkości formularza do wypełnienia. O tym, jak wiele czasu oszczędzam dzięki UPDF przekonałem się, gdy na próbę wróciłem do starej, ręcznej metody ich wypełniania.

UPDF

Oczywiście na tym nie koniec. UPDF pozwala dodawać podpisy do dokumentów. Użytkownik może utworzyć cztery podpisy i wybierać ten właściwy w zależności od potrzeb. Podpisy można skalować, tak by zmieściły się we właściwym miejscu. UPDF oferuje także cyfrowe podpisywanie dokumentów. W tym wypadku po automatycznym dodaniu pól tekstowych w widoku "Prepare Form" wystarczy stuknąć w widoczną w górnej belce ikonę tworzenia pola cyfrowego podpisu, który można stworzyć bezpośrednio w UPDF.

Jak wspomniałem wyżej, UPDF to aplikacja dostępna właściwie na wszystkie popularne platformy, takie jak: macOS, iOS, iPadOS, komputery PC z systemem Windows, a także urządzenia przenośne z systemem Android. UPDF jest więc rozwiązaniem, które przyda się zarówno użytkownikom korzystającym nie tylko z jednego systemu i jednego urządzenia. Pracę z dokumentem PDF można rozpocząć np. na komputerze Mac, edytując tekst, zmieniając obrazy, nagłówki i stopki czy podkładając własne tło i kontynuować ją nie tylko na iPhonie, ale także na urządzeniu z systemem Android czy komputerze PC. Dokumenty PDF można trzymać w chmurze UPDF, dzięki czemu zarówno one, jak i wszelkie zmiany będą natychmiast synchronizowane pomiędzy różnymi urządzeniami.

UPDF

UPDF oferuje także różne przydatne funkcje edycji i przebudowy dokumentów PDF. Można dodawać, usuwać strony, dodawać i usuwać obrazki, zmieniać ich położenie i wielkość, a także zmieniać krój liter tekstu, edytować go czy zamienić na inny. Dzięki tym funkcjom na bazie istniejącego już dokumentu PDF można stworzyć jego zmienioną wersję. Często korzystam z tego dla własnych potrzeb, by powiększyć wybrane akapity czy całe kolumny tekstu, zmienić jego kolor i dodać własne tło. Wszystko to sprawia, że praca z PDF-ami w UPDF jest po prostu przyjemna, łatwa i szybka.

UPDF

UPDF to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, program do pracy z dokumentami PDF, który w moim przypadku zastąpił wszystkie inne rozwiązania. Dzięki UPDF wszelkie formy edycji, konwersji, wypełniania i podpisywania formularzy, a także gromadzenia i organizacji biblioteki PDF-ów i jej synchronizacji pomiędzy urządzeniami. Jest on do tego dostępny dla wszystkich popularnych systemach operacyjnych i to w ramach jednej opłaty licencyjnej na UPDF PRO.

Na tym nie koniec. Teraz czytelnicy MyApple mają możliwość wykupić licencję na UPDF w promocyjnej cenie, niższej aż o 67%. UPDF gwarantuje przy tym 30-dniowy zwrot pieniędzy, jeśli użytkownik nie będzie z tej aplikacji zadowolony.

Dodatkowo czytelnicy MyApple mają szansę wygrać wartościowe nagrody, takie jak iPhone 15 i słuchawki AirPOds w ramach tej promocji. Szczegóły dostępne pod tym linkiem.