Popularny chatbot ChatGPT w ubiegłym tygodniu doczekał się wreszcie oficjalnej aplikacji dla iOS, jednak początkowo nie była ona dostępna w Polsce i wielu innych europejskich krajach. Teraz jednak trafiła wreszcie również do polskiego App Store.

Aplikacja OpenAI ChatGPT oferuje z grubsza te same funkcje co wersja przeglądarkowa, umożliwiając użytkownikom „rozmowę" z popularnym chatbotem. Nowością jest integracja z opracowanym przez OpenAI systemem rozpoznawania mowy Whisper, dzięki której zamiast wpisywać pytania użytkownik może je po prostu wypowiadać. Aplikacja ChatGPT jest dostępna w App Store za darmo, jednak bez wydawania pieniędzy oferuje dostęp wyłącznie do starszej wersji chatbota wykorzystującej model językowy GPT-3. Dostęp do nowszego GPT-4 wymaga opłacania abonamentu ChatGPT Plus, kosztującego 99,99 zł miesięcznie.

Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że samo Apple niedawno zabroniło swoim pracownikom korzystania z ChatGPT, w obawie przed potencjalnym wyciekiem danych. Na podobny ruch zdecydował się też wcześniej Samsung, który zrobił to już po tym, jak pracownicy „nakarmili" sztuczną inteligencję firmowymi tajemnicami.