Idris Elba to aktor, producent i scenarzysta znany m.in. za sprawą filmów „Beasts of No Nation", „Pacific Rim" i „Thor: Ragnarok". Należąca do niego wytwórnia Green Door Pictures podpisała w ubiegłym roku kontrakt z Apple, którego pierwszym efektem miał być serial „W powietrzu". Wczoraj na oficjalnym kanale Apple TV+ w serwisie YouTube opublikowano jego pierwszy zwiastun.

„W powietrzu" ma być thrillerem z akcją rozgrywającą się w czasie rzeczywistym, opowiadającym o siedmiogodzinnym locie uprowadzonego samolotu. Idris Elba jest jednym z producentów serialu oraz wcieli się w nim w rolę Sama Nelsona - znajdującego się na pokładzie samolotu doświadczonego negocjatora, który decyduje się przyjąć dość ryzykowną strategię podczas rozmów z porywaczami. Autorem scenariusza jest George Kay (m.in. „Lupin", „Criminal", „Stag" i „Obsesja Eve"), zaś reżyserią zajął się Jim Field Smith (m.in. „Criminal", „Stag", „Pomyleni" i „Dziewczyna z ekstraklasy").

Serial „W powietrzu" będzie składał się z siedmiu odcinków, z których każdy trwać będzie godzinę. Pierwsze dwa z nich zostaną opublikowane w Apple TV+ 28 czerwca, zaś kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w środę.