Już w przyszłym miesiącu ma odbyć się premiera nowej wersji gry Layers of Fear. Odpowiedzialne za nią studio Bloober Team potwierdziło niedawno, iż trafi ona również na komputery Apple.

Oryginalne Layers of Fear było grą przygodową utrzymaną w konwencji psychologicznego horroru. Wcielaliśmy się w niej w malarza mieszkającego samotnie w wielkiej wiktoriańskiej posiadłości, który próbując ukończyć swoje największe dzieło stopniowo zanurzał się coraz głębiej w otchłań szaleństwa. Eksplorując jego dom gracz powoli odkrywał prawdę o wydarzeniach z przeszłości, które doprowadziły go do tego stanu. Nowa edycja Layers of Fear ma być jednak czymś więcej, niż zwykłym odświeżeniem oryginału z 2016 roku. Twórcy zdecydowali się bowiem połączyć w jedną całość część pierwszą, wszystkie rozszerzenia oraz wydany trzy lata później sequel, dodając do tego wszystkiego dodatkowy rozdział stanowiący finał całej historii.

Premierę nowego Layers of Fear zapowiedziano na 15 czerwca. Wersja dla macOS będzie dostępna do kupienia w App Store i według zapowiedzi twórców ma działać na wszystkich komputerach z układami Apple Silicon.