Serial „Prehistoryczna planeta" to jeden z efektów współpracy Apple z BBC. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś w Apple TV+ odbyła się premiera jego drugiego sezonu.

Prehistoryczna planeta" to serial dokumentalny wykorzystujący nowoczesne osiągnięcia technologiczne by przybliżyć widzom nowe odkrycia z dziedziny paleontologii i pokazać jak wyglądało życie na ziemi 66 milionów lat temu. Za animację prehistorycznych zwierząt odpowiada studio MPC, znane m.in. za sprawą nowych wersji filmów „Król Lew" i „Księga dżungli". Narratorem serialu jest Sir David Attenborough (m.in. „Planeta Ziemia" i „Życie na Ziemi"), zaś oprawę muzyczną skomponował Hans Zimmer (zdobywca Oscarów za muzykę do filmów „Król Lew" i „Diuna"). W drugim sezonie pokazane zostaną dinozaury, które zamieszkiwały m.in. tereny współczesnych Indii i Madagaskaru oraz głębie oceanów.

Apple opublikowało dziś tylko pierwszy odcinek drugiego sezonu „Prehistorycznej planety". Kolejne będą dodawane do katalogu Apple TV+ codziennie aż do piątku 26 maja.