Rosnąca popularność ChatGPT sprawiła, że w ostatnich miesiącach w App Store pojawiło się wiele aplikacji podszywających się pod tego chatbota. Teraz odpowiedzialna za to narzędzie firma OpenAI zdecydowała się wreszcie udostępnić w App Store oficjalną aplikację.

Aplikacja OpenAI ChatGPT oferuje z grubsza te same funkcje co wersja przeglądarkowa, umożliwiając użytkownikom „rozmowę" z popularnym chatbotem. Nowością jest integracja z opracowanym przez OpenAI systemem rozpoznawania mowy Whisper, dzięki której zamiast wpisywać pytania użytkownik może je po prostu wypowiadać. Aplikacja ChatGPT jest dostępna za darmo, jednak bez wydawania pieniędzy oferuje dostęp wyłącznie do starszej wersji chatbota wykorzystującej model językowy GPT-3. Dostęp do nowszego GPT-4 wymaga opłacania abonamentu ChatGPT Plus, kosztującego 20 dolarów miesięcznie.

Niestety, jak na razie oficjalna aplikacja ChatGPT dostępna jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Twórcy zapowiedzieli, że na przestrzeni następnych kilku tygodni będą ją stopniowo udostępniać w kolejnych krajach, jednak nie przedstawili szczegółowych planów. Nie wiadomo więc, kiedy dokładnie pojawi się również w polskim App Store.