We wrześniu 2020 roku Apple ogłosiło nawiązanie współpracy z francuskim studiem Gaumont, której efektem był serial animowany „Panda Tafla". Dziś w Apple TV+ udostępniono jego trzeci sezon.

Panda Tafla" to serial animowany bazujący na serii filozoficznych książek dla dzieci autorstwa Jona J. Mutha (rysownika znanego z pracy przy takich komiksach jak „The Sandman: The Wake" i „Swamp Thing"), opowiadających o przygodach trójki rodzeństwa, które zaprzyjaźnia się z mistrzem Zen - wielką pandą o imieniu Tafla. Jego poprzednim sezonom udało się zdobyć m.in. nagrodę Peabody'ego, nagrodę Emmy i nominację do Annie Awards. „Panda Tafla" podobnie jak większość dostępnych w AppleTV+ seriali skierowanych do młodszych odbiorców oferuje opcjonalny polski dubbing i audiodeskrypcję. W polskiej wersji językowej występują m.in. Tomasz Traczyński, Ignacy Plewako-Szczerbiński, Antoni Domin i Antonina Żbikowska.

Trzeci sezon serialu „Panda Tafla" składa się z dziesięciu odcinków. Apple opublikowało dziś w Apple TV+ wszystkie jednocześnie.