W październiku bieżącego roku ma odbyć się premiera filmu „Killers of the Flower Moon", będącego jedną z najdroższych i najgłośniejszych produkcji stworzonych na potrzeby Apple TV+. Apple opublikowało dziś jego pierwszy oficjalny zwiastun.

„Killers of the Flower Moon" będzie bazować na książce Davida Granna o tym samym tytule, opowiadającej o prawdziwym śledztwie w sprawie tajemniczej serii morderstw, które miały miejsce na początku lat dwudziestych ubiegłego wieku, powiązanych z wydobyciem ropy w hrabstwie Osage w stanie Oklahoma. Reżyserią zajął się Martin Scorsese, autorem scenariusza jest Eric Roth, a w główne role wcielą się Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, Jesse Plemons i Lily Gladstone. W produkcję była zaangażowana bezpośrednio założona przez Apple wytwórnia Apple Studios. Według wcześniejszych nieoficjalnych doniesień budżet filmu wynosił ponad 200 milionów dolarów.

Pierwszy oficjalny pokaz filmu ma odbyć się już 20 maja podczas festiwalu w Cannes. 6 października odbędzie się limitowana premiera w wybranych kinach w USA, zaś globalną kinową premierę zaplanowano na 20 października. Niestety, nadal nie ujawniono, kiedy dokładnie film ten trafi również do Apple TV+. Wcześniejsze nieoficjalne doniesienia sugerowały, że Apple zamierza teraz udostępniać tam swoje duże filmowe produkcje dopiero miesiąc po tym jak trafią do kin.