Dom aukcyjny RR Auction zakończył wczoraj trwającą od kilku tygodni licytację pamiątek związanych z Apple i Steve'em Jobsem. Jednym ze sprzedanych przedmiotów był fabrycznie zapakowany iPhone pierwszej generacji.

Sprzedany iPhone to model wyposażony w 8 GB pamięci, który w dniu premiery w 2007 roku kosztował 599 dolarów. Organizatorzy aukcji szacowali, że osiągnie on cenę około 20 tysięcy dolarów, jednak ostatecznie został sprzedany za znacznie więcej, bo aż 54 904 dolary. Nie udało mu się jednak pobić rekordu ustanowionego w lutym bieżącego roku, wynoszącego 63 tysiące dolarów.

Co ciekawe, RR Auction z jakiegoś powodu zdecydowało się nie ujawniać ceny, za jaką został sprzedany najbardziej wartościowy przedmiot licytowany w ramach tej aukcji - sprawny egzemplarz komputera Apple-1 z podpisem Steve'a Wozniaka. Wcześniej szacowano, iż wyniesie ona co najmniej 500 tysięcy dolarów. Wśród pozostałych sprzedanych przedmiotów znalazły się m.in. iPhone 11 z autografem Tima Cooka (3976 dolarów) oraz komputer Apple Lisa 1 (81 251 dolarów).

Źródło: RR Auction