Pod koniec 2020 roku Apple kupiło prawa do serialu „Ekstrapolacje" - nowego projektu Scotta Z. Burnsa, scenarzysty i producenta znanego z pracy przy takich filmach jak „Ultimatum Bourne'a" i „Epidemia strachu". Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś w Apple TV+ odbyła się premiera jego pierwszych odcinków.

„Ekstrapolacje" to rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości ośmioodcinkowa antologia science fiction opowiadająca z różnych perspektyw o konsekwencjach zmian klimatu. Jak twierdzi sam autor jest to próba podejścia do tego tematu w inny sposób, niż robiło to do tej pory większość filmów i seriali, które jego zdaniem zbyt mocno skupiały się na naukowej stronie. Burns chciał przyjrzeć się zmianom klimatu z perspektywy zwykłych ludzi, pokazując jak w przyszłości mogą one wpłynąć na nasze życie. Jego nowy serial ma być próbą odpowiedzi na pytanie, czy gdy zmieni się klimat, ludzie zmienią się wraz z nim?

„Ekstrapolacje" są przy tym kolejną produkcją z Apple TV+ próbującą przyciągnąć widzów gwiazdorską obsadą. W serialu wystąpili m.in. m.in. Meryl Streep (zdobywczyni Oscarów za filmy „Żelazna Dama", „Wybór Zofii" i „Sprawa Kramerów"), Sienna Miller (m.in. „Przekładaniec" i „Snajper"), Edward Norton (m.in. „Podziemny krąg" i „Więzień nienawiści"), Kit Harington (m.in. „Gra o tron" i „Pompeje"), David Schwimmer (m.in. „Przyjaciele" i „Kompania braci"), Matthew Rhys (m.in. „Cóż za piękny dzień" i „Czwarta władza"), Tahar Rahim (m.in. „Prorok" i „Przeszłość"), Daveed Diggs (m.in. „Hamilton" i „Central Park"), Adarsh Gourav (m.in. „Biały tygrys" i „Nazywam się Khan") oraz Gemma Chan (m.in. „Eternals" i „Humans").

Apple opublikowało dziś w Apple TV+ pierwsze trzy odcinki serialu „Ekstrapolacje". Kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w piątek.