Apple Arcade miało według pierwotnych założeń oferować przede wszystkim nowe gry, tworzone specjalnie z myślą o tej usłudze, jednak od jakiegoś czasu w jej katalogu pojawiają się głównie starsze produkcje, które cieszyły się niegdyś sporą popularnością w App Store. Dziś trafiła tam kolejna taka gra - Osmos+.

Oryginalna wersja gry Osmos miała swoją premierę w 2009 roku i szybko stała się ogromnym hitem. Prosta, ale dobrze pomyślana mechanika rozgrywki, polegająca na „polowaniu" na mniejsze organizmy, w połączeniu z minimalistyczną, relaksującą oprawą audiowizualną, okazały się przemawiać zarówno do graczy jak i recenzentów. Wśród wielu zdobytych przez nią nagród i wyróżnień znalazły się m.in. Apple Design Award, tytuł najlepszej gry na iPhone'a wg. serwisu IGN oraz pierwsze miejsce na festiwalu IndieCade. Wersja udostępniona w Apple Arcade, nosząca nazwę Osmos+, nie wydaje się wprowadzać żadnych znaczących zmian w stosunku do poprzedniczki.

Osmos+ jest dostępne w Apple Arcade na platformach iOS i iPadOS. Płatna wersja gry jest nadal dostępna do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 19,99 zł.