W 2019 roku Google uruchomiło usługę Stadia, pozwalającą użytkownikom strumieniować gry z chmury na komputery, telewizory i urządzenia mobilne. Projekt nie odniósł jednak dużego sukcesu i we wrześniu 2022 roku zapowiedziano jego koniec. Teraz usługa została ostatecznie zamknięta.

Google Stadia było jedną z pierwszych dużych usług streamingowych z grami, pozwalających wykorzystać moc chmury do grania w nowoczesne, wymagające produkcje na urządzeniach, które w normalny sposób nie byłyby w stanie ich „udźwignąć". Serwis ten początkowo nie był oficjalnie dostępny na urządzeniach z iOS, a samo Apple skutecznie blokowało użytkownikom możliwość korzystania z niego za pośrednictwem nieoficjalnych metod. Dopiero pod koniec 2020 roku pojawiła się możliwość grania w gry z katalogu Google Stadia za pośrednictwem przeglądarki Safari.

Usłudze Google Stadia nigdy nie udało się osiągnąć zbyt dużej popularności wśród użytkowników. Jednym z głównych powodów był zapewne fakt, iż w odróżnieniu od większości podobnych konkurencyjnych platform, oferujących dostęp do całych katalogów gier w ramach comiesięcznego abonamentu, w Stadii większość tytułów trzeba było kupować osobno.

W związku z zamknięciem Stadii Google udostępniło użytkownikom narzędzie pozwalające przełączyć oficjalne kontrolery tej usługi w tryb Bluetooth i wykorzystywać je w połączeniu z dowolnymi kompatybilnymi urządzeniami (wcześniej łączyły się one przez Wi-Fi bezpośrednio z serwerami usługi). Będzie ono dostępne do 31 grudnia 2023 roku.