Eugene Levy to kanadyjski komik znany przede wszystkim z ról w filmie „American Pie" i serialu „Schitt’s Creek". Niedawno nawiązał on współpracę z Apple, w ramach której poprowadzi nowy program podróżniczy z Apple TV+. Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube opublikowano pierwszy zwiastun tej produkcji.

Motywem przewodnim programu będą niezwykłe hotele, pracujący w nich ludzie oraz otaczające je miejsca i lokalna kultura. Główną cechą wyróżniającą go na tle innych programów podróżniczych ma być jednak postać samego prowadzącego. Eugene Levy jak sam twierdzi nie jest typem poszukującego przygód podróżnika. Wprost przeciwnie - do podróży podchodzi raczej niechętnie, cierpi na chorobę lokomocyjną i drży na samą myśl o pakowaniu walizek. Uznał on jednak, że nadszedł wreszcie czasy by poszerzyć swoje horyzonty i ma nadzieję, że rola prowadzącego program podróżniczy mu w tym pomoże.

Pierwszy sezon programu „Eugene Levy: nieochoczy podróżnik" będzie składał się z ośmiu odcinków, w trakcie których Levy odwiedzi m.in. Kostarykę, Finlandię, Włochy, Japonię, Malediwy, Portugalię, RPA i USA. Jego premierę w Apple TV+ zaplanowano na 24 lutego.