W czerwcu bieżącego roku pracownicy Apple z miejscowości Towson w stanie Maryland założyli związek zawodowy. Był to pierwszy związek założony przez pracowników tej firmy w USA, jednak wiele wskazywało na to, iż już niedługo w ich ślady pójdą następni. W październiku kolejny związek zawodowy powstał w Oklahoma City. Teraz zaś podobne plany zapowiedzieli pracownicy Apple z St. Louis.

Pracownicy z St. Louis chcą dołączyć do organizacji IAM, która reprezentowała również Towson. Jej przedstawiciele złożyli już w Krajowej Radzie ds. Stosunków Pracy (NLRB) wniosek o organizację głosowania dotyczącego założenia związku zawodowego. Weźmie w nim udział 82 pracowników sklepu. Termin nie został jeszcze jednak wyznaczony.

Przedstawiciele IAM poinformowali też, że musieli już złożyć w NLRB skargę na Apple dotyczącą organizacji przymusowych spotkań dla pracowników z St. Louis, w trakcie których byli oni zastraszani i zniechęcani do zakładania związku zawodowego. Podobne praktyki były stosowane wcześniej w Towson i Atlancie.

Źródło: IAM