Wraz coraz większą dostępnością samochodowych systemów infotainment oferujących bezprzewodowy CarPlay (przez Bluetooth) oraz wprowadzeniem w aplikacjach wspierających tę platformę dodatkowych widoków dla iPhone'a, pozwalających niejako rozszerzyć o ekran telefonu przestrzeń informacyjną, wraca temat tego, gdzie w samochodzie trzymać telefon i jak go ładować. Bo choć w ostatnich latach gniazda USB do ładowania smartfonów stają się standardem to często znajdują się w schowkach podłokietnika czy innych miejscach, które wykluczają dostęp do telefonu. Rozwiązaniem problemu z ładowaniem i dostępem do ekranu iPhone'a i to bez potrzeby korzystania z kabla Lightning, jest bezprzewodowa ładowarka samochodowa Hama MagCharge Car FC15.

Urządzenie montuje się do kratki klimatyzacji w sposób bardzo stabilny i trwały, dzięki specjalnemu wysuwanemu haczykowi, który zaczepia się o jedno ze skrzydeł kratki klimatyzacji właśnie. Pozycję samej ładowarki można oczywiście ustawić tak by korzystanie z iPhone'a podczas ładowania było wygodne.

Ładowarka wspiera bezprzewodowe ładowanie i mocne stabilne mocowanie dla wszystkich iPhone'ów wyposażonych w złącze MagSafe, a więc odpowiednio: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max. Złącze MagSafe pozwala na szybkie i łatwe zamocowanie iPhone'a i ustawienie go w optymalnej pozycji. Sama ładowarka współpracuje też ze wszystkimi produktami Hama z linii MagLine.

Ładowarka bezprzewodowa Hama MagCharge Car FC 15 oferuje ekstremalnie szybkie ładowanie dzięki technologii Wireless Turbo Fast Charge. Szybkość ładowania dostosowana jest do ładowanego urządzenia, a sam proces ładowania jest tak zoptymalizowany by oszczędzać akumulator i wydłużyć jego trwałość.

W komplecie znalazła się oczywiście także ładowarka samochodowa z portem USB-C odraz kabel łączący oba elementy i przesyłający energię do ładowarki bezprzewodowej.

Bezprzewodowa ładowarka samochodowa Hama MagCharge Car FC 15 dostępna jest w cenie 139 zł.