Wprowadzenie MagSafe do telefonów oraz słuchawek AirPods było jednym z nieoczywistych, lecz bardzo przydatnych usprawnień, dzięki któremu na rynku pojawiły się ciekawe akcesoria. Dotychczas amerykańska firma Twelve South miała w ofercie jedynie podstawki służące do zamontowania oryginalnej ładowarki MagSafe.

Po kilku miesiącach postanowiła ona zaprezentować swój najnowszy produkt, czyli ładowarkę HiRise 3, umożliwiającą jednoczesne ładowanie do trzech urządzeń. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jest to trzecia generacja tej serii.

Akcesorium to dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym oraz białym. W zestawie dołączony jest 1,5-metrowy kabel USB-C (kolor zgodny z wersją ładowarki). Niestety brakuje zasilacza. Do zapewnienia odpowiedniej wydajności ładowania należy wykorzystać co najmniej 20-watowy wariant.

Konstrukcja cechuje się niewielkimi wymiarami – 12,3 x 8,5 x 16,5 centymetrów. Wszystkie elementy, które mają bezpośredni kontakt z urządzeniem, zostały pokryte miłym w dotyku materiałem zapobiegającym zarysowaniom.

Dolna część umożliwia ładowanie położonego urządzenia z mocą trzech watów, w związku z czym najlepiej umieścić na niej słuchawki AirPods. Wygodnym rozwiązaniem jest oznaczenie punktu ładującego minimalistycznym logo firmy. Tuż przy trzonie trzymającym górny element znajduje się dioda LED sygnalizująca stan ładowarki. Natomiast na spodzie znajdują się cztery gumowe podkładki, które uniemożliwiają przypadkowe przesuwanie ładowarki po biurku czy stoliku (należy pamiętać o zdjęciu z nich plastikowych folii).

Górny element konstrukcyjny umożliwia ładowanie Apple Watcha oraz iPhone'a ze złączem MagSafe. Dzięki odpowiedniemu projektowi miejsce przeznaczone dla zegarka jest kompatybilne z każdym paskiem, bez konieczności jego zdejmowania. Co więcej, całość zasłonięta jest poprzez przyczepiony telefon, co wpływa pozytywnie na całościowy wygląd.

W miejsce telefonu można również przyczepić słuchawki AirPods wyposażone w magnesy. Zegarek ładowany jest mocą pięciu watów, natomiast w przypadku iPhone'a jest to 10 watów. Niestety firma nie zdecydowała się na zastosowanie standardu Apple, co skutkuje wolniejszym ładowaniem oraz ewentualnym problemem z przyczepieniem iPhone'a.

Telefon bez etui idealnie przylega do podstawy ładującej, natomiast w przypadku korzystania z oryginalnego etui Apple minimalnie odstaje w obrębie wysepki - w przypadku iPhone'a 14 Pro w etui przerwa jest większa ale wciąż stabilnie się trzyma. Ma to kluczowe znaczenie dla osób korzystających z akcesoriów innych firm. Mogą być one niekompatybilne z tą ładowarką. Warto w tym miejscu dodać, że smartfon można przyczepić zarówno w pionie, jak i poziomie. Niezależnie od ułożenia, będzie się on stabilnie trzymał i ładował.

Proces jednoczesnego ładowania – od 0 do 100% – wszystkich trzech urządzeń (zegarka Apple Watch series 7, AirPodsów Pro oraz iPhone'a 13 Pro) zajmuje około 2,5 godziny. W zależności od modelu telefonu czas ten może się zmienić. Dobrą informacją jest to, że ładowarka, dzięki odpowiedniej budowie, nie nagrzewa się, co gwarantuje stabilną szybkość ładowania oraz nie wpływa negatywnie na żywotność.

Ładowarka HiRise 3 została wyceniona na 109,99 euro. Jeżeli szukacie minimalistycznego produktu, który umożliwia jednoczesne ładowanie Waszego zegarka, słuchawek oraz iPhone'a, to produkt Twelve South jest wart rozważenia, zwłaszcza że w porównaniu z akcesoriami typu 3w1 innych producentów jest on bardzo kompaktowy, a jego cena jest niezwykle konkurencyjna.

Artykuł pierwotnie ukazał się w MyApple Magazynie nr 4/2022

Pobierz MyApple Magazyn nr 3/2022