Do klientów trafiają już przesyłki z najnowszymi iPhone'ami. Okazuje się, że premiera tych urządzeń jest obarczona licznymi problemami.

Od piątku w sieci pojawiają się doniesienia o różnego rodzaju niedogodnościach z nowymi telefonami oraz systemem iOS 16.

Część z nich dotyczyła problemu z aktywacją urządzeń. Został on rozwiązany poprzez aktualizację oprogramowania do wersji 16.0.1.

Kolejny błąd dotyczy problemów z rozpoznawaniem dotyku na ekranie smartfona. Najczęściej pojawia się on w aplikacjach, które wymagają częstego dotykania ekranu w kilku miejscach w bardzo krótkim okresie.

Natomiast największym problemem jest sytuacja w której iPhone'y 14 z serii Pro zawieszają się nawet na kilka minut. Może on dotknąć urządzeń, które miały wgrane kopie zapasowe z iCloud lub ich właściciele dokonali szybkiego transferu danych podczas pierwszego uruchomienia.

Jak wynika z wewnętrznej notatki przesłanej przez Apple do serwisów, firma jest świadoma problemu i stara się go rozwiązać. Na ten moment najlepszym sposobem jest ponowne uruchomienie urządzenia w momencie, gdy zawieszenie systemu będzie trwało kilka minut.

Źródło: MacRumors