Dire Wolf Digital to studio specjalizujące się w tworzeniu cyfrowych wersji gier planszowych i karcianych, mające na swoim koncie pracę przy takich tytułach jak Sagrada, Pokemon TCG czy A Game of Thrones. Niedawno ogłosiło ono, iż pracuje aktualnie nad cyfrową adaptacją gry Munchkin, mającą trafić również na urządzenia z systemami iOS i macOS.

Muchnkin to popularna karcianka opisywana przez samych twórców jako „bezczelna parodia" gier RPG, która „oddaje urok typowej gry fabularnej bez tego całego durnego odgrywania postaci". Gracze wcielają się tu w poszukiwaczy przygód przemierzających bezkresne podziemia pełne potworów do pokonania i skarbów do zdobycia. Wygrywa ten, kto jako pierwszy osiągnie dziesiąty poziom doświadczenia. Cyfrowa adaptacja oprócz standardowego trybu dla wielu graczy (z możliwością rozgrywki międzyplatformowej) ma oferować również opcję gry w pojedynkę. W trybie tym znajdziemy specjalne dodatkowe wyzwania zmieniające reguły gry.

Dokładna data premiery gry Munchkin w wersjach dla iOS i macOS nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo jedynie, iż ma ona odbyć się jesienią. Prawdopodobnie będzie to płatna produkcja typu premium.