W lutym ubiegłego roku Apple nawiązało współpracę z wytwórnią filmów animowanych Skydance Animation, w ramach której jej przyszłe produkcje miały pojawiać się wyłącznie w Apple TV+. Dziś odbyła się premiera pierwszego filmu pełnometrażowego będącego efektem tej współpracy, zatytułowanego „Łut szczęścia".

„Łut szczęścia" opowiada o przygodach niezwykle pechowej dziewczyny, która przypadkiem trafia do magicznego świata, w którym walczą ze sobą siły szczęścia i pecha. Producentem filmu jest John Lasseter - współzałożyciel wytwórni Pixar i autor takich animowanych hitów jak „Toy Story", „Toy Story 2" i „Auta". W wersji oryginalnej głosów postaciom użyczyli m.in. Jane Fonda (zdobywczyni Oscarów za role w filmach „Klute" i „Powrót do domu"), Whoopi Goldberg (nagrodzona Oscarem za „Uwierz w ducha") i Simon Pegg (m.in. „Wysyp żywych trupów" i „Hot Fuzz"). Film posiada też opcjonalny polski dubbing (co niestety nie jest jeszcze w Apple TV+ standardem, nawet w produkcjach skierowanych do młodszych odbiorców), w którym wystąpili m.in. Justyna Bojczuk, Waldemar Barwiński i Elżbieta Futera-Jędrzejewska.

Film „Łut szczęścia" dostępny jest do obejrzenia wyłącznie w Apple TV+. Skydance Animation pracuje też aktualnie nad dwoma innymi projektami powstającymi z myślą o Apple TV+. Pierwszym jest pełnometrażowy film „Spellbound" - muzyczna komedia utrzymana w stylistyce fantasy, opowiadająca o dziewczynie wyruszającej w podróż by zdjąć klątwę rzuconą na jej królestwo. Drugi to animowany serial bazujący na serii młodzieżowych powieści „The Search for WondLa" autorstwa Tony'ego DiTerlizzi, opowiadających o dwunastoletniej dziewczynce wychowanej przez robota w podziemnym schronie, która wyrusza na powierzchnię w poszukiwaniu innych ludzi.