Gra Papers, please zadebiutowała w 2013 na platformach OS X i Windows, a rok później trafiła również na iPada. Dzięki nietuzinkowej tematyce i ciekawej mechanice rozgrywki szybko zrobiło się o niej głośno i zebrała dużo nagród. Dziś tytuł ten trafił wreszcie również na iPhone'y.

W grze Papers, please gracz wciela się w rolę pracownika urzędu imigracyjnego fikcyjnego komunistycznego państwa o nazwie Arstotzka. Jego zadaniem jest sprawdzanie dokumentów osób próbujących przedostać się przez przejście graniczne i przepuszczanie tylko tych spełniających wszystkie określone wymogi. Tylko od gracza zależy, czy będzie on nieugiętym służbistą, czy też zdarzy mu się czasem nagiąć regulamin by komuś pomóc. Podjęte przez niego wybory mają jednak swoje konsekwencje, a ucierpieć na nich mogą nie tylko petenci, ale też główny bohater gry i jego rodzina.

Gra Papers, please w wersji dla iPhone'a dostępna jest do nabycia w sklepie App Store, gdzie kosztuje obecnie 23,99 zł. Jako iż została ona udostępniona jako aktualizacja dostępnej już wcześniej wersji dla iPada, posiadające ją osoby nie muszą kupować jej ponownie, by zagrać na mniejszym ekranie. Papers, please jest też dostępne w wersji dla macOS. Można ją nabyć w sklepie Steam w cenie 35,99 zł.