W kwietniu bieżącego roku Apple rozpoczęło nowy program powrotu pracowników do biur po spowodowanym pandemią COVID-19 trwającym dwa lata okresie pracy zdalnej. Do niedawna firma nadal wymagała noszenia maseczek w ogólnodostępnych przestrzeniach biurowych, jednak w tym tygodniu zdecydowała się znieść ten obowiązek w większości swoich placówek.

Pracownicy biurowi otrzymali w poniedziałek notatkę służbową od zespołu zajmującego się w Apple sprawami związanymi z COVID-19, informującą o zmianie zasad. Zaznaczono w niej jednak, że obowiązek noszenia maseczek zostanie utrzymany w miejscach, w których nakazują to lokalne przepisy. Przedstawiciele firmy dodali też, że osoby chcące nadal używać maseczek ochronnych mają do tego prawo i poprosili wszystkich pracowników o uszanowanie decyzji innych w tej kwestii.

Według pierwotnych planów Apple większość pracowników miała wrócić do biur jeszcze w ubiegłym roku, jednak kolejne wzrosty zakażeń zmusiły firmę do kilkukrotnego przełożenia terminu. Obecnie stosuje ona model hybrydowy, w którym większość pracowników przychodzi do biur dwa razy w tygodniu.

Źródło: The Verge