Descenders to popularna sportowa gra zręcznościowa, w którą już od dłuższego czasu można było zagrać na komputerach z systemem macOS. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od dziś jest ona dostępna również na urządzeniach z iOS.

Descenders to symulator kolarstwa górskiego typu downhill, pozwalający graczom przemierzać proceduralnie generowane trasy pełne różnego rodzaju przeszkód i skoczni, wykonując po drodze różnego rodzaju akrobacje. W trakcie jazdy musimy nie tylko sterować rowerem, ale też balansować ciałem zawodnika. Gra oferuje zarówno tryb dla jednego gracza jak i multiplayer pozwalający rywalizować z innymi. Wersja dla iOS od pierwowzoru różni się przede wszystkim systemem sterowania przystosowanym do ekranów dotykowych.

Gra Descenders w wersji dla iOS dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 47,99 zł. Jest to produkcja typu premium, w której nie znajdziemy żadnych dodatkowych mikropłatności. Wersję dla macOS można zaś kupić w sklepie Steam w cenie 89,99 zł.