Warhammer 40,000 to popularna seria figurkowych gier bitewnych tworzonych i wydawanych przez firmę Games Workshop, która na przestrzeni lat doczekała się również wielu mniej lub bardziej udanych cyfrowych adaptacji i spin-offów. Jakiś czas temu rozpoczęły się otwarte testy beta nowej produkcji tego typu, zatytułowanej Warhammer 40,000: Tacticus, w których mogą brać udział także użytkownicy z Polski. Już niedługo ma odbyć się też globalna premiera jej finalnej wersji.

Warhammer 40,000: Tacticus to turowa strategia osadzona w mrocznym, futurystycznym świecie znanym z innych gier z tej serii. Trzon rozgrywki stanowią tu starcia niewielkich oddziałów rozgrywane na mapach podzielonych na heksy. Gracze mogą pokierować takimi frakcjami jak Ultramarines, Astra Militarum, Adepta Sororitas czy Necroni. W grze znajdziemy zarówno kampanię fabularną dla jednego gracza (za scenariusz odpowiada Matt Forbeck, autor kilku książek z uniwersum Warhammera) jak i możliwość rywalizacji z innymi graczami.

Gra Warhammer 40,000: Tacticus jest obecnie dostępna w polskim App Store w ramach otwartych testów wersji beta. Jest to gra typu freemium, dostępna do pobrania za darmo, lecz oferująca opcjonalne mikropłatności. Globalną premierę jej finalnej wersji zapowiedziano na 15 sierpnia. Wraz z nią część postępów w grze poczyniona w trakcie otwartych testów zostanie zresetowana, jednak gracze biorący w nich udział mają otrzymać rekompensatę w postaci specjalnych dodatków i prezentów wewnątrz gry.

Pobierz z App Store