W ubiegłym miesiącu w katalogu Apple TV+ zadebiutował nowy serial familijny luźno bazujący na życiu paraolimpijskiego narciarza Josha Sundquista, zatytułowany „Pewnym krokiem". Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube opublikowano nowe nagranie promocyjne, pokazujące kulisy pracy nad tą produkcją.

„Pewnym krokiem" opowiada o przygodach Josha Dubina - dwunastolatka korzystającego z protezy nogi, który po latach nauki w domu przenosi się do publicznej szkoły. W postać tą wciela się Logan Marmino, chłopiec rzeczywiście używający protezy, który, jak sam twierdzi, nigdy nie zająłby się aktorstwem, gdyby nie dowiedział się przypadkiem o castingu do tej bardzo specyficznej roli. Paraolimpijczyk Josh Sundquist nie tylko stanowi zaś pierwowzór głównego bohatera, ale też był bezpośrednio zaangażowany w prace nad serialem jako producent, scenarzysta i aktor. W nowym nagraniu promocyjnym opublikowanym przez Apple Sundquist, Marmino oraz inne osoby zaangażowane w prace nad serialem pokazują kulisy jego powstawania i opowiadają o tym, dlaczego odpowiednia reprezentacja w mediach jest tak ważna dla osób z niepełnosprawnościami.

Pierwszy sezon serialu „Pewnym krokiem" składa się z dziesięciu odcinków. Wszystkie są już dostępne do obejrzenia w Apple TV+.