Amerykański polityk Sherrod Brown, szef senackiej komisji ds. bankowości, napisał list otwarty do prezesa Apple. Prosi on w nim o przedstawienie działań, jakie firma ta podejmuje by chronić swoich klientów przed fałszywymi aplikacjami związanymi z kryptowalutami.

Sherrod Brown w swoim liście nawiązuje do raportu opublikowanego w ubiegłym miesiącu przez FBI, według którego fałszywe aplikacje do inwestowania w kryptowaluty zdążyły już wykraść użytkownikom ponad 42 miliony dolarów. Jego zdaniem sklepy z aplikacjami na urządzenia mobilne, takie jak App Store, powinny posiadać odpowiednie zabezpieczenia pomagające chronić klientów przed tego rodzaju oszustwami. Poprosił on więc Tima Cooka o wyjaśnienie, jakie działania stosuje obecnie Apple by zapobiegać pojawianiu się w App Store fałszywych aplikacji do inwestowania w kryptowaluty.

Brown chce, by Cook w odpowiedzi na list otwarty przedstawił dokładniej proces sprawdzania zgłaszanych do App Store aplikacji związanych z kryptowalutami, opisał kryteria ich przyjęcia bądź odrzucenia, wyjaśnił w jaki sposób i jak często kontrolowane są tego typu aplikacje już dostępne w App Store, przedstawił sposoby, w jakie użytkownicy mogą informować firmę o podejrzanych aplikacjach oraz działania jakie do tej pory podjęło Apple by informować użytkowników o zagrożeniach, zarówno realnych jak i potencjalnych. Poprosił on też by prezes Apple ujawnił, czy na przestrzeni ostatnich dwóch lat jego firma współpracowała z innymi firmami bądź organizacjami w celu wspólnej walki z oszustami.

Sherrod Brown poprosił, by Tim Cook odpowiedział na jego list do 10 sierpnia. Senator opublikował też drugi otwarty list o podobnej treści, którego adresatem jest Sundar Pichai, prezes Google.

Źródło: senate.gov