W ubiegłym miesiącu pisałem o zestawie eufy Security składającym się z dwóch kamer Eufy Cam 2 Pro oraz stacji bazowej Home Base 2. Ostatnio miałem okazję testować o wiele prostszy produkt, nie wymagający stacji bazowej, obrotową kamerę wewnętrzną eufy Security Solo IndoorCam P24, 2K.

Kamera ma klasyczny kształt dla tego typu urządzeń. Jest więc baza, wyposażona w dwa głośniki (umieszczone po lewej i prawej stronie), mikrofon, oraz przycisk uruchamiania i konfiguracji, na której znajduje się obracany wokół swojej osi pionowej w zakresie 360° statyw. To w nim umieszczony jest okrągły moduł kamery, ten z kolei obraca się w zakresie 96° w osi poziomej.

Kamerę można ustawić, najlepiej na średniej wysokości klatki piersiowej i twarzy dorosłego człowieka (można ją też podwiesić pod sufitem) włączyć i rozpocząć proces parowania, w trakcie którego kamera podłączy się do lokalnej sieci WiFi.

Kamera nie tylko umożliwia prowadzenie monitoringu, ale także rozpoznaje człowieka i generalnie ruch(można skonfigurować ją tak, by wykrywała tylko np. pojawienie się człowieka czy zwierząt), jeśli taki miał miejsce w polu jej widzenia. Użytkownik otrzyma od razu informację ze zdjęciem na telefon, a jeśli zamontował w kamerze kartę microSD (o pojemności do 128 GB) lub opłacił usługę nagrywania do chmury, to może także zobaczyć zarejestrowane nagranie. Co ciekawe, kamera wykrywa także płacz dziecka, a w przypadku zwierząt może odtworzyć zarejestrowaną wcześniej komendę, którą nasz pupil rozpozna. Producent wyposażył kamerę także w syrenę alarmową. Można ją uaktywnić ręcznie w aplikacji w widoku podglądu. Co ciekawe, w aplikacji dowiemy się także jaka jest aktualna szybkość transferu danych w sieci domowej pomiędzy kamerą, a naszym iPhone'em.

Kamera ma rozdzielczość 2K, a jej pole widzenia wynosi 125°, co w zupełności wystarczy do domowego monitoringu. Obraz jest ostry. Dodatkowo wyposażona jest ona w 33-stopniowy tryb pracy w ciemnościach. Co ważne, kamera współpracuje z HomeKit, dzięki czemu można dodać ją do tej platformy i skonfigurować domową automatyzację na wypadek np. wykrycia ruchu, pojawienia się intruza pod nieobecność domowników. Niestety nie wszystkie funkcje, które dostępne są w dedykowanym programie, dostępne są w aplikacji Dom.

Jeśli szukacie niedrogiej kamery do prostego domowego monitoringu, kompatybilnej z HomeKit to obrotowa wewnętrzna kamera Eufy jest na pewno warta rozważenia, zwłaszcza że jej cena jest atrakcyjna i wynosi 229,99 zł.