W swoim cotygodniowym newsleterze PowerOn Mark Gurman przedstawił najnowsze informacje dotyczące produktów Apple, które mają zadebiutować w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Jeszcze w tym roku do oferty mają trafić nowe AirPodsy Pro, iPady Pro z M2, budżetowy tablet z układem A14 oraz portem USC-B. Dodatkowo pojawi się Apple TV napędzane procesorem A14 z 4 GB pamięci RAM oraz nowy HomePod wyposażony w procesor S8, który trafi również do tegorocznych zegarków Apple Watch. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Apple ma przywrócić do sprzedaży dużego HomePoda. Głośnik otrzyma zupełnie nowy, górny wyświetlacz, natomiast pozostałe aspekty takie jak jakość dźwięku, wymiary oraz funkcjonalność będzie zbliżona do pierwszej wersji.

Zdaniem Marka okulary AR/VR mogą być napędzane procesorem M2 oraz mieć 16 GB pamięci RAM.

Gurman zapowiedział również, że Apple zamierza odświeżyć swoje komputery, które będą wyposażone w procesory nowej generacji. Mac Pro ma być dostępny w dwóch wariantach - M2 Ultra oraz M2 Extreme. W przypadku Maca Mini będą to procesory M2 oraz M2 Pro. Natomiast odświeżone 14 oraz 16-calowe MacBooki Pro otrzymają układy z serii Pro oraz Max.

W kontekście procesorów M3, które są aktualnie w fazie rozwoju mogą one zostać wykorzystane między innymi w 15-calowym MacBooku Air, nowym komputerze iMac oraz być może w 12-calowym laptopie.

Źródło: PowerOn