Produkty holenderskiej marki Fresh 'n Rebel przypadły mi do gustu już kilka lat temu, a to za sprawą bardzo dobrej jakości brzmienia oferowanego w tej półce cenowej. Od lat też kolejne produkty tej marki trzymają bardzo dobry poziom jakości wykonania oraz brzmienia do ceny. Dwa lata temu Fresh 'n Rebel zaprezentowało pierwszą serię swoich słuchawek True Wireless z serii Twins. Kilka miesięcy temu pojawiła się już ich trzecia generacja. Miałem okazję testować m.in. model Twins 3 Tip.

Forma słuchawek nie zmieniła się specjalnie od modelu sprzed trzech lat, ale to tylko pozory. Mamy więc słuchawki dokanałowe o klasycznej formie, a więc grubsza, okrągła część umieszczana przy wylocie przewodu słuchowego, część z nakładką silikonową (stąd nazwa "Twins Tip") umieszczaną w tymże przewodzie. Od grubszej części odchodzi charakterystyczny pałąk skierowanym w dół. To w nim znajduje się bateria i na jego końcu umieszczone są styki służące do ładowania. Powierzchnia słuchawek reaguje oczywiście na dotyk, a dzięki serii stuknięć użytkownik jest w stanie wstrzymywać lub wznawiać odtwarzanie (dwa stuknięcia) lub wywoływać asystenta Siri (trzy stuknięcia).

Słuchawki Fresh 'n Rebel Twins całkiem nieźle tłumią dźwięki otoczenia, choć nie odcinają one użytkownika od nich zupełnie. Model ten nie jest wyposażony w coraz częściej spotykaną także wśród słuchawek dousznych True Wireless funkcję automatycznej redukcji hałasu (ANC), co na pewno pozwoliło zmniejszyć ich cenę. Producent wyposażył je za to we własną funkcję redukcji hałasu podczas rozmów głosowych (telefonicznych) prowadzonych za ich pomocą.

Twins 3 na jednym ładowaniu w etui mogą pracować aż do sześciu godzin, to całkiem sporo. W sumie, wraz z baterią w etui, użytkownik nie będzie musiał podłączać zestawu do ładowarki przez około 27 godzin. Deklaracja producenta pokrywa się w z rzeczywistym czasem pracy. Wspomnieć jeszcze warto, że etui posiada moduł ładowania bezprzewodowego, więc wystarczy odkładać go co jakiś czas na odpowiednią ładowarkę. Czas ładowania etu wynosi około 1,5 godziny.

Jeśli chodzi o brzmienie, to w tej półce cenowej (poniżej 400 zł) brzmią one bardzo dobrze. Scena nie jest przesadnie szeroka, ale co ważne dźwięk nie jest mocno skompresowany. Fresh 'n Rebel Twins 3 poradziły sobie nawet z rozbudowanymi pod względem instrumentarium albumami takich grup jak Dream Theater czy Sons of Apollo. Słuchawki grają ciepło, z nieznacznie uwypuklonym środkiem.

Jeśli szukacie słuchawek w cenie poniżej 400 zł, a nawet poniżej 350 zł to warto zainteresować się tym modelem. Grają – jak na swoją cenę – bardzo dobrze i równie dobrze wyglądają.

Słuchawki bezprzewodowe Fresh 'n Rebel Twins Tip 3 dostępne są w cenie 349 zł.